SKIP TO CONTENT
JAUNUMI - Citroën Jumpy Hydrogen

Citroën ë-Jumpy Hydrogen

Citroën piegādā pirmo ë-Jumpy hydrogen furgonu pilna mēroga testēšanai uzņēmumā

Ražošanā nonākot pirmajam Citroën ë-Jumpy Hydrogen, par realitāti kļūst gada sākumā izziņotā degvielas šūnu tehnoloģijas ieviešana. Franču uzņēmuma pirmais ūdeņraža transportlīdzeklis jau tuvākajās dienās tik piegādāts priviliģētam klientam, SUEZ Group, kas veiks pilna mēroga izmēģinājumus.

 

Citroën ir viens no pirmajiem autoražotājiem, kas rūpnieciskā mērogā sāk izmantot jaunu enerģijas risinājumu. Tas papildinās tradicionālo elektrību, kas šobrīd ir milzīgu investīciju objekts Francijā un Vācijā, un bez šaubām drīz par tādu kļūs arī citās valstīs. Citroën tādējādi paliek uzticīgs savai vēsturei – 100 gadus īstenotām inovācijām un krātām zināšanām komerctransporta jomā, kas paver iespējas piedāvāt katram profesionālim pielāgotus risinājumus gan tagad, gan nākotnē.

 

“No konveijera nobraucot pirmajam ë-Jumpy Hydrogen, ūdeņraža šūnu risinājums kļūst par realitāti. Papildinot mūsu elektromobiļu portfeli, tas dos iespēju klientiem izmantot lielākas sniedzamības priekšrocības, jo sevišķi uz ātrgaitas ceļiem, kā arī ļaus optimizēt transportlīdzekļa lietošanas laiku, pateicoties īpaši ātrajai uzlādei. Tai pašā laikā elektriskā  furgona veiktspēja un praktiskums paliek nemainīgi, lai auto saglabātu savu nozīmi vieglā komerctransporta tirgū. Citroën lepojas, ka spēja savu iekšdedzes dzinēja modeļu labākās īpašības, kas bijušas to panākumu pamatā, apvienot ar videi draudzīgu, atbildīgu un uz nākotni vērstu braukšanu. Mūsu ūdeņraža tehnoloģiju attīstīšanas plāni nozīmē, ka jauns risinājums papildinās plašāko elektriskā komerctransporta klāstu, kāds šobrīd tiek piedāvāts tirgū,” saka Lorānsa Ansena, Citroën produktu un stratēģijas vadītāja.

 

Papildinošs risinājums, kas pielāgots specifiskam lietojumam

Ūdeņraža tehnoloģijas izvēle pilnībā atbilst Citroën elektrifikācijas stratēģijai un vēlmei piedāvāt dažādas tehniskās atbildes atkarībā no lietojuma specifikas. ë-Jumpy Hydrogen šobrīd ir noslēdzošais modelis vieglā komerctransporta klāstā, kas ir plašākais tirgū, jo nosedz modeļu spektru no My Ami Cargo līdz ë-Berlingo, ë-Jumpy un ë-Jumper.

 

Ūdeņraža risinājums ir domāts tiem, kam nepieciešama vairāk nekā 300 km sniedzamība gariem braucieniem vai veicams ilgs darbs bez pauzēm, un vajadzīgs transportlīdzeklis, kas ātri uzlādējas, kā arī tiem, kam nepieciešama piekļuve pilsētu zonām ar ierobežojumiem, bet darbības specifika ietver arī ātrākus ceļus un automaģistrāles ar viegli pieejamām ūdeņraža uzpildes stacijām. Lietderīgi izmantojot ūdeņraža šūnu elektromobiļa priekšrocības, profesionāļi var samazināt sava autoparka oglekļa pēdas nospiedumu un padarīt savu darbību ilgtspējīgāku.

 

Citroën ë-Jumpy Hydrogen ir plašs mērķa klientu loks, un viņus visus vieno divi aspekti: apņemšanās īstenot pāreju uz videi draudzīgāku enerģiju un nepieciešamība piekļūt pilsētu centriem. Tie var būt kurjeru dienesti kā “pēdējās jūdzes” piegādēm pilsētu centros vai pārvadājumiem lielākos attālumos, tā arī vietējās iestādes, dažādi dienesti, ražotāji utt.

 

ë-Jumpy Hydrogen ir divas savstarpēji papildinošas piedziņas sistēmas: baterija enerģijas uzglabāšanai un elektrības padevei, un degvielas šūnu bloks, kas pārvērš ūdeņradi un gaisā esošo skābekli elektroenerģijā, ūdenī un siltumā. Šis strāvas ģenerators darbojas nepārtraukti, kamēr vien degvielas šūnām tiek piegādāts ūdeņradis.

 

Elektromotors, ko galvenokārt darbina 45 kW ūdeņraža degvielas šūnu bloks, piedāvā līdz 350 km palielinātu sniedzamību. 10,5 kWh litija jonu baterija savukārt funkcionē kā rezerves enerģijas avots, kas atbilstoši WLTP testu ciklam spēj nodrošināt 50 km nobraukumu. Baterija arī nodrošina papildu jaudu dzinējam, kas nepieciešama dinamikai, it īpaši paātrinājuma laikā. Tāpat tas paver iespēju atgūt un uzkrāt enerģiju, kas tiek atbrīvota palēnināšanās un bremzēšanas laikā. Šo abu risinājumu kombinācija nodrošina vairāk nekā 400 km sniedzamību.

 

“Baterija nodrošina jaudu, kas nepieciešama, lai uzsāktu kustību un paātrinātos. Savukārt degvielas šūnu sistēma nodrošina transportlīdzeklim iespaidīgu nobraukuma rezervi. Kompaktie izmēri un veiksmīgā integrācija ļauj mums piedāvāt bezkompromisa vieglo komerctransportlīdzekļu klāstu, jo sevišķi tāpēc, ka mēs saglabājam vienu no galvenajām iezīmēm – kravas telpas tilpumu –, kas ir identisks elektriskajiem un dīzeļdegvielas ekvivalentiem,” norāda Kristjo Možī, ūdeņraža degvielas šūnu speciālists.

 

Ātra uzlāde un nemainīgs praktiskums

ë-Jumpy Hydrogen uzpilde notiek 20 reizes ātrāk nekā elektromobiļa uzlāde, ja par atskaites punktu ņem publisku 100 kW uzlādes staciju. Lai uzpildītu trīs ūdeņraža tvertnes, kuru lietderīgā ietilpība ir 4,4 kg, nepieciešamas tikai aptuveni trīs minūtes. Tas ietaupa laiku un palielina uzņēmumu produktivitāti, jo nav jāpavada laiks dīkstāvē, kamēr uzlādējas baterija.

 

Tāpat kā elektrisko furgonu ë-Berlingo Van, ë-Jumpy un ë-Jumper gadījumā, Citroën ir nodrošinājis, ka ë-Jumpy Hydrogen ūdeņraža tvertņu un baterijas uzstādīšana neietekmē kravnesību un ietilpību, lai klienti varētu gūt labumu no tehnoloģijas pievienotajām iespējām, nezaudējot automobiļa lietderību, kas ir profesionāļu galvenā prasība šajā segmentā.

 

Lai saglabātu komercautomobiļa ë-Jumpy Hydrogen primāro funkciju, kas ietver lielgabarīta un smagu priekšmetu pārvadāšanu, baterija ir iebūvēta zem sēdekļiem, bet trīs ūdeņraža tvertnes atrodas zem grīdas. Tāpēc lietderīgais kravas telpas tilpums ir tāds pats kā elektriskajiem ë-Jumpy: 5,3 m3 vidējā izmēra modelī un 6,1 m3 L3 versijā. Kravnesība un vilkšanas jauda ir tāda pati kā iekšdedzes versijām un sasniedz 1000 kg.

 

Pirmais ë-Jumpy Hydrogen tiks piegādāts 2022. gada sākumā, lai SUEZ Group to divas nedēļas testētu reālos apstākļos. Šis tests būs arī iespēja Citroën gūt apstiprinājumu šīs tehnoloģijas attīstībai reālos lietošanas apstākļos.